تبلیغات

اطلاعات هوانوردیبـــه بـــزرگــــتریــن مـــرکـــز اطـــلـــاعـــات هـــوانـــوردی ایــــران خــــوش آمـــدید
اطلاعات هوانوردی


تـــبـــلیـــغـــات
تـــبـــلـــیـــغـــات

.:: آخرین مطالب ::.

عنوان تاریخ
انهدام ۹۰ درصد هواپیماهای فرودگاه طرابلس چهارشنبه 25 تیر 1393
اطلاعات مفید کایت سواری دوشنبه 25 آذر 1392
هواپیماهای قطری در آسمان عربستان پرواز می كنند یکشنبه 3 آذر 1392
نمایشگاه هوانوردی یکشنبه 3 آذر 1392
موافقت ایران‌ایر برای برقراری مجدد پرواز ایران-آمریکا با بوئینگ‌های 747 سه شنبه 28 آبان 1392
خبر فوری سه شنبه 2 مهر 1392
جواب به سوال شما دوشنبه 7 مرداد 1392
سقوط هواپیما تفریحی در چالوس دوشنبه 7 مرداد 1392
آریا ایر 737 وارد می کند پنجشنبه 27 تیر 1392
خطرناکترین فرودگاه جهان پنجشنبه 13 تیر 1392
قیمت کایت (هنگ گلایدر) !!! بخریم؟ یا خودمون بسازیم؟ جمعه 7 تیر 1392
افزایش پروازها ماهان از لار و قشم به دبــی به زودی پنجشنبه 6 تیر 1392
ورود اولین سری ایرباس 340 شركت هواپیمایی ماهان به فرودگاه امام خمینی (ره) یکشنبه 26 خرداد 1392
مجوز پرواز به سوئد صادر شد/انجام نخستین پرواز در 6 تیرماه جمعه 24 خرداد 1392
درآمد سالیانه ی یک مهندس هوافضا - آمار بین المللی پنجشنبه 23 خرداد 1392

صـــفـــحـــات


یكزاد: امسال با 4 میلیارد دلار اعتبار، 60 فروند هواپیمای جدید به ناوگان هوایی كشور اضافه می‌شود.

با انجام تعمیرات اساسی ایرباس در كشور نزدیك به 5 میلیون دلار برای هر هواپیما صرفه‌جویی صورت می‌گیرد .
در سال جدید 20 فروند هواپیمای جدید غربی به ناوگان هما خواهد پیوست ، سرپرست وزارت راه و ترابری در پاسخ به «ایران» خبر داد: اختصاص منابع صندوق توسعه ملی برای نوسازی ناوگان هوایی 

تداوم ارائه خدمات ناوگان هوایی جمهوری اسلامی ایران طی چند دهه گذشته به‌رغم تمام محدودیت‌هایی كه مسائل تحریم برای این بخش به‌وجود آورده است دستاوردی از اتكا به توان داخلی به‌شمار می‌آید و نمی‌توان به سادگی از كنار آن گذشت، البته در این رابطه خودكفایی در اورهال (تعمیرات اساسی) انواع هواپیما‌ها نیز مسئله‌ای قابل توجه است كه می‌توان از آن به‌عنوان نقطه عطفی در عبور از سد تحریم‌های ناوگان هوایی یاد كرد. بر این اساس روز گذشته سرپرست وزارت راه و ترابری از اتمام اورهال یك فروند ایرباس 600- 300 (ناوگان هما) بازدیدی به‌عمل آورد. 
به‌گزارش خبرنگار «ایران» علی‌نیكزاد سرپرست وزارت راه و ترابری در بازدید از پایان اورهال (تعمیرات اساسی) یك فروند هواپیمای ایرباس ناوگان هما گفت: به‌عنوان نمونه در این پروژه كه باید هواپیما هر شش سال یكبار اورهال شود در گذشته عملیات مذكور با انجام آن در خارج كشور حدود شش میلیون دلار منابع ارزی هزینه می‌شد در حالی كه این تعمیرات اساسی با 2/1 میلیون دلار صورت می‌گیرد. وی با اشاره به این‌كه حدود 55 هزار نفر ساعت در مدت 120 روز برای انجام پروژه مذكور كار صورت گرفته است، افزود: این هواپیما با ظرفیت 280 صندلی بعد‌از انجام یك تست زمینی- هوایی طی چند روز آینده در ناوگان هما به ادامه فعالیت خود خواهد پرداخت. 
نیكزاد تصریح كرد: دستاورد چنین پروژه‌هایی علاوه بر بی‌توجهی به تحریم، الگویی مناسب برای تحقق شعار «ما می‌توانیم» به شمار می‌آید. 
همچنین سرپرست وزارت راه و ترابری در پاسخ به خبرنگار ما مبنی بر روند عملیاتی شدن اختصاص 
چهار میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی برای نوسازی ناوگان هوایی در برنامه پنجم توسعه و آمادگی ایرلاین‌ها برای ورود حدود 60 فروند هواپیمای جدید در این زمینه گفت: اگر چه اولین جلسه هیأت امنای صندوق توسعه ملی هفته گذشته برگزار شد اما تا به امروز مجوزی برای استفاده بخش خصوصی از منابع این صندوق صادر نشده است. 
وی با اشاره به این‌كه استفاده از توان بخش خصوصی برای توسعه ناوگان هوایی یكی از هدف‌گذاری‌های پیش رو است، تأكید كرد: بطور یقین با صحبتی كه با شخص رئیس‌جمهور صورت گرفت یك سهم بسیار خوبی از منابع صندوق توسعه ملی برای توسعه ناوگان هوایی به بخش خصوصی برای واردات هواپیما اختصاص خواهد یافت. نیكزاد افزود: از آنجا كه ذخیره مناسبی از منابع ارزی در صندوق توسعه ملی طی سال 89 انجام و در سال جاری نیز تداوم می‌یابد، همچنین مراحل مجوز برداشت نیز در حال طی شدن است می‌توان این انتظار را داشت كه حمل و نقل و بویژه بخش هوایی منابع مناسبی را دریافت خواهند كرد. 
وی گفت: دولت بنا دارد با در نظر گرفتن مكانیزم‌ها برای تسریع خصوصی سازی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، فرصتی را فراهم كند تا زمینه‌های هر چه بیشتر استفاده از منابع صندوق توسعه ملی برای ارتقا و نوسازی ناوگان هوایی كشور به وجود آید. نیكزاد در بخش دیگری درباره سهم سال جاری ناوگان هوایی از مصوبه 4 میلیارد دلاری مذكور تصریح كرد: بطور یقین برای توسعه ناوگان هوایی برای استفاده از این ظرفیت مشكلی نخواهیم داشت. 
وی با اشاره به این‌كه از سهم بودجه عمرانی 47 هزار و 500 میلیارد تومانی سال جاری منابع مناسبی به وزارت راه و ترابری اختصاص خواهد یافت، افزود: البته در روند استفاده از مواردی نظیر منابع فروش سهام كارخانجات دولتی، اوراق مشاركت و فاینانس داخلی-خارجی پیگیری جدی می‌شود. 
وی گفت: همچنین برای ایرلاین‌هایی كه ناوگان توپولف داشته‌اند حاضریم مجوزهای حمل بار توسط توپولف‌های زمینگیر شده را با مسئولیت خودشان به آنها بدهیم. 
تجهیز هما با 20 فروند هواپیمای جدید در سال 90 
فرهاد پرورش مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران نیز در این مراسم گفت: اگرچه اورهال ایرباس پهن پیكر 600-300 برای سومین بار است كه صورت می‌گیرد اما مرحله كنونی توسط كارشناسان هما با اتكای كامل بر توان داخل انجام شد. وی از اورهال (تعمیرات اساسی) سالیانه حدود هفت فروند انواع هواپیما در آشیانه‌های هما خبر داد و افزود:‌ همچنین یك فروند هواپیمای فوكر نیز 50 درصد عملیات اورهال آن انجام شده است كه تا حدود دو ماه دیگر در ناوگان هما فعال خواهد شد. مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به خبرنگار ما مبنی بر ورود هواپیماهای جدید به ناوگان هما طی سال جاری تصریح كرد: البته همواره برای تجهیز و نوسازی ناوگان برنامه داریم كه در صورت تخصیص منابع عملیاتی خواهد شد. 
همچنین برای سال 90 به كارگیری حدود 20 فروند انواع هواپیمای جدید غربی در ناوگان هما را هدف‌گذاری كرده‌ایم كه در حال حاضر به علت ساختار دولتی، اولویت استفاده اعتبار از منابع حساب ذخیره ارزی است و با خصوصی شدن، زمینه استفاده از منابع صندوق توسعه ملی نیز فراهم خواهد شد. 
...

نویسنده : admin 1
شنبه 25 آذر 1391پایگاه های اطلاع رسانی
نـــظـــرســـنجـــی

سطح این وب را چگونه تماشا میکنید ؟

صـــفـــحـــات جـــانـــبـــی
آمـــار بازدیـــد
  خوش آمدید
نویسندگان:
  • تعداد نویسندگان :
  • admin 1 (158)


وضعیت وبلاگ :
  • تعداد کل مطالب :
  • رنک گوگل : 1
  • آی پی شما :

آخرین بروزرسانی

تـــبـــلـــیـــغـــات